«Чернігів стародавній» презентував давньоруські артефакти
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» взяв активну участь у заходах, приурочених Дням Європи у Чернігові.
20-21 травня 2016 року у кінотеатрі імені Щорса експонувалася цікава археологічна виставка з фондів заповідника, де було представлено близько 130 артефактів давньоруської доби. Відвідувачі мали нагоду ознайомитися з результатами архітектурно-археологічних досліджень пам’яток та охоронних зон музейної установи.
На виставці були представлені як знаряддя праці, зокрема, унікальна, дивним чином уціліла кельма з кістяною ручкою будівничого Спаського собору, так і матриці ювелірних прикрас, ливарні форми, хрести, монети.
Серед керамічного посуду виділялися чималих розмірів амфори та рідкісний глечик — ойнахоя для розливу вина.
Привертала увагу шанувальників старовини і представницька збірка князівських та єпископських печатей. Виставка засвідчила високий рівень суспільно-політичного, економічного та культурного розвитку Чернігівщини в давньоруські часи, наявність спільного коріння та приналежність українства до загальноєвропейської цивілізації.
З експозицією ознайомилися численні гості Міжнародного фестивалю документального патріотичного кіно «КіноДок», а також Міністр культури України Євген Нищук, голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч та Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, а також учасники археологічно-етнографічної наукової конференції «Коріння української нації як складова загальноєвропейської цивілізації».
Ольга Травкіна, «Чернігів стародавній».
Фото Сергія Чернякова.