Андрію Карнабеду пропонують надати звання Почесного громадянина Чернігова

29 червня 2017 року на сайті електронних звернень оприлюднена петиція до Чернігівської міської ради з пропозицією розглянути можливість надання посмертно краєзнавцю Андрію Карнабеду звання Почесного громадянина Чернігова.

Також  комісії з топонімії автор петиції Новак Анатолій Анатолійович пропонує розглянути можливість надання одній з вулиць міста імені краєзнавця.

«Враховуючи неоціненний вклад Андрія Антоновича Карнабеда у справу збереження історичного обличчя Чернігова, вивчення його історії та її популяризації, а також з нагоди 90-літнього ювілею від дня народження краєзнавця, який відзначатиметься восени, пропоную розглянути можливість надання посмертно Андрію Карнабеду звання Почесного громадянина Чернігова, а також окремо комісії з топонімії розглянути можливість надання одній з вулиць міста імені краєзнавця.

Андрій Антонович Карнабед відомий як архітектор та краєзнавець. Автор знаних у місті памятників та споруд, серед яких будівлі колишнього “Полісся” та ДЮСШ “Юність”; памятники Богдану Хмельницького та Визволителям (“Танк”) на площі Перемоги; архітектурна частина скверу від площі Героїв Небесної Сотні до вул. І. Мазепи та багато іншого. За своє життя краєзнавець удостоївся премії імені І. Моргілевського від Українського товариства охорони памяток історії та культури, був обраний членом-кореспондентом Академії архітектури України, почесним членом Національної спілки краєзнавців України, членом Національної спілки архітекторів України», – пише в петиції Анатолій Новак.

«Настав час, аби місто, збереженню якого краєзнавець присвятив без малого шість десятиліть, гідно оцінило його память!», – наголошує Анатолій Анатолійович.

Як повідомлялося, у червні 2017 року видано збірник наукових праць «Карнабідівські читання» (випуск 1-3). До нього включені матеріали трьох наукових конференцій «Карнабідівські читання».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *