2024 р. Збірник наукових праць «Чернігівські старожитності»: зб. наук. пр. / Нац. архітектур. -іст. заповідник «Чернігів стародавній». Чернігів: Десна Поліграф, 2024. Вип. 9 (12). 248 с.

Збірник наукових праць видано за результатами Міжнародної наукової конференції «Історико-культурна спадщина: Русь-Україна-Європа», яка проходила 24 жовтня 2024 р. у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній». Збірник уміщує тематичні статті, присвячені пам’яткоохоронній діяльності в Європі і Україні та локальній історії.

2023 р. Збірник наукових праць «Чернігівські старожитності»: зб. наук. пр. / Нац. архітектур.-іст. заповідник «Чернігів стародавній». Чернігів: Десна Поліграф, 2023. Вип. 8 (11). 248 с.

Сформовано за результатами Всеукраїнської наукової конференції «VI Карнабідівські читання», що відбулася 8–9 грудня 2022 р. у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній».

У збірнику розміщено 25 наукових статей з історії, історіографії і культурології, архітектури і мистецтвознавства, охорони пам’яток, а також археологічних досліджень пам’яток Чернігівщини. Низка статей стосується пам’яток історії, архітектури та археології інших регіонів України.

2022 р. Збірник наукових праць «Чернігівські старожитності»: зб. наук. пр. / Нац. архітектур.-іст. заповідник «Чернігів стародавній». Чернігів: Десна Поліграф, 2022. Вип. 7 (10). 236 с.

Збірник наукових праць «Чернігівські старожитності» № 7 (10) сформовано за результатами Міжнародної наукової конференції «Історико-культурна спадщина: виклики та перспективи», що відбулася 25–26 листопада 2021 р. у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній».

У збірнику розміщено 26 наукових статей з історії, історіографії і культурології, архітектури і мистецтвознавства, охорони пам’яток, а також археологічних досліджень пам’яток Чернігівщини. Низка статей стосується пам’яток історії, архітектури та археології інших регіонів України.

2021 р. Збірник наукових праць «Карнабідівські читання»: зб. наук. пр. / Нац. архітектур.-іст. заповідник «Чернігів стародавній», [редкол.: Ю.О.Соболь та ін.]. – Чернігів: Десна Поліграф, 2021. – Вип. 5 [262] с.: 6 іл.

Збірник наукових праць включає матеріали V Карнабідівських читань, які проходили у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» 26-27 листопада 2020 р. і були присвячені 400-літтю від народження Лазаря Барановича — видатного українського релігійного і політичного діяча другої половини XVII століття, архієпископа Чернігівського і Новгорода-Сіверського, письменника і проповідника.

У збірнику продовжується публікація результатів наукових досліджень і наукових розвідок науковців Чернігова, Чернігівщини та інших регіонів України, які присвячені історії, археології, а також пам’яткам архітектури Чернігова і Чернігівщини, і відповідно, інших регіонів України.

2020 р. Збірник наукових праць «Чернігівські старожитності»: зб. наук. пр. / Нац. архітектур.-іст. заповідник «Чернігів стародавній», Центр пам’яткознавства Нац. акад. наук України і Укр. т-ва охорони пам’яток історії та культури; [редколег.: Ю.О.Соболь (голова) та ін.]. Чернігів: Десна Поліграф, 2020. Вип. 6 (9). [272] с. Бібліогр. в кінці ст.

Збірник підготовлений за результатами Міжнародної наукової конференції «Дослідження пам’яток культурної спадщини Придніпров’я», присвяченої 950-річчю заснування Антонієвих печер у Чернігові, що відбулася 10-11 жовтня 2019 року.

Видання уміщує тематичні статті, присвячені дослідженню археологічних пам’яток і підземних церков, зокрема, Антонієвих печер, а також актуальним проблемам охорони об’єктів культурної спадщини та музейної справи.

2019 р. Збірник наукових праць «Карнабідівські читання»: зб. наук. пр. / Нац. архітектур.-іст. заповідник «Чернігів стародавній», Центр пам’яткознавства Нац. акад. наук України і Укр. т-ва охорони пам’яток історії та культури; [редкол.: Ю.О.Соболь (голова) та ін.]. – Чернігів: Десна Поліграф, 2019. – Вип. 4 [256] с.

Збірник наукових праць включає матеріали ІV Карнабідівських читань, які проходили у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» 4-5 жовтня 2018 р.

У цьому збірнику продовжується публікація робіт, присвячених історії, археології, а також пам’яткам архітектури Чернігова і Чернігівщини. Ряд наукових статей висвітлює історію інших регіонів України.

2018 р. Збірник наукових праць «Чернігівські старожитності»: зб. наук. пр. / Нац. архітектур.-іст. заповідник «Чернігів стародавній», Центр пам’яткознавства Нац. акад. наук України і Укр. т-ва охорони пам’яток історії та культури; [редколег.: Ю.О.Соболь (голова) та ін.]. – Чернігів: Десна Поліграф, 2018. Вип. 5 (8). [292] с. – Бібліогр. в кінці ст.

Виданий за результатами Міжнародної наукової конференції «Дослідження старожитностей Чернігово-Сіверського краю», яка проходила 5-6 жовтня 2017 року і була присвячена 50-річчю створення Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

У збірнику розміщено 35 наукових статей з історії, історіографії і культурології, архітектури та мистецтвознавства, охорони пам’яток, а також археологічних досліджень.

2017 р.

Збірник наукових праць «Карнабідівські читання»: зб. наук. пр. / Нац. архітектур.-іст. заповідник «Чернігів стародавній», Центр пам’яткознавства Нац. акад. наук України і Укр. т-ва охорони пам’яток історії та культури; [редкол.: Ю.О.Соболь (голова) та ін.]. – Чернігів: Десна Поліграф, 2017. – Вип. 1–3 [450] с.

Збірник наукових праць включає апробовані матеріали трьох конференцій «Карнабідівські читання», започатковані 2013 року. Вони покликані привернути увагу до пам’яткоохоронної діяльності на Чернігівщині, збереження старожитностей Чернігова та відновлення пам’яток культурної спадщини краю.

Науково-популярне видання Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній». 50 років діяльності. — Чернігів: Десна Поліграф, 2017. — 240 с.

У книзі розкрито історію формування, становлення та розвитку Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» впродовж 50-річної діяльності. Охарактеризовано напрямки роботи установи та основні заходи на шляху збереження історико-культурного спадку Чернігова, що знаходиться у її підпорядкуванні.  

2016 р.

Збірник наукових праць «Чернігівські старожитності» № 3 (6): зб. наук. пр. / Нац. архітектур.-іст. заповідник «Чернігів стародавній», Центр пам’яткознавства Нац. акад. наук України і Укр. т-ва охорони пам’яток історії та культури; [редкол.: Ю.О.Соболь (голова) та ін.]. – Чернігів: Десна Поліграф, 2016. Вип. 3 (5). – 2016 [136] с.: [8] арк. кольор. іл. – Бібліогр. в кінці ст.

Збірник включає матеріали наукової конференції «Бароко в архітектурі Чернігівщини», присвяченої 300-річчю освячення Катерининської церкви м. Чернігова: її історії, архітектурі, священикам, що служили в ній протягом 300 років існування церкви. Ряд статей присвячений і іншим пам’яткам барокової архітектури.

Збірник наукових праць «Чернігівські старожитності»: зб. наук. пр. / Нац. архітектур.-іст. заповідник «Чернігів стародавній», Центр пам’яткознавства Нац. акад. наук України і Укр. т-ва охорони пам’яток історії та культури; [редколег.: Ю.О.Соболь (голова) та ін.]. – Чернігів: Десна Поліграф, 2016. Вип. 4 (7). – 2016 [142] с.: [4] арк. кольор. іл. – Бібліогр. в кінці ст.

Збірник включає матеріали Міжнародної наукової конференції «Печери та монастирі в історії України» (на пошану Володимира Яковича Руденка).

У виданні вміщені наукові матеріали про історію досліджень печерного Іллінського монастиря Чернігова та підземних об’єктів, що збереглися на теренах України, а також загалом, історії чернецтва та монастирів, археологічних досліджень на заповідних територіях.

Науково-популярне видання «Чернігівський «Вал».

Брошура видана українською та англійською мовами. Автори: Володимир Руденок (завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології) та Інна Непотенко (молодший науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності).

Нарис присвячений Дитинцю — історичній частині Чернігова та пам’яткам, які знаходяться на його території. У ньому охарактеризовано основні віхи історії, пов’язані з розвитком Дитинця, планувальну структуру та архітектурне вирішення.