Всесвітньовідомий чоловічий хор «Männerstimmen Basel» завітав на концерт у Чернігів і заспівав у Антонієвих печерах

Концерт хору «Männerstimmen Basel» (диригент та музичний директор Олівер Рудін) відбувся у Чернігові 18 жовтня 2018 року в рамках гастрольного турне по Литві, Білорусі та Україні за підтримки посольства Швейцарської конфедерації в Україні, інформує прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.


Колектив, якому в цьому році виповнилося 10 років, шанувальникам хорового співу представив програму під назвою «Герої», яку присвятив великим майстрам німецького романтизму. Цей напрямок у філософії та мистецтві німецькомовних країн з`явився ще наприкінці 18 століття і характеризується прагненням до духовного розкріпачення, яскравою емоційністю, звеличенням і героїзацією минулого свого народу. У цьому плані, за словами головного диригента Академічного симфонічного оркестру «Філармонія», Заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сукача, програма хору є зрозумілою і, навіть, близькою українському слухачу. Адже наша держава нині переживає непрості часи, під час яких українським героям доводиться відстоювати свободу і незалежність України. Тому співпраця базельського хору «Männerstimmen Basel» і Академічного симфонічного оркестру «Філармонія» Чернігівського обласного філармонійного центру, крім професійно-мистецького, має ще і символічний громадянський чинник.

Репертуар хору «Männerstimmen Basel» багатий на яскраву церковну та світську музику різного періоду, а також містить народні пісні, сучасні та класичні твори. Головна частина виконаної в Чернігові програми складалася з двох кантат: «Рінальдо» Йоганеса Брамса та «Леонідас» Макса Бруха, що є показовим прикладом класичного героїзму. Крім того, у програмі «Богородиці» – православний гімн, присвячений Діві Марії, написаний віце-директором хору Давідом Росселем, та «Вдача Еденхаля». Ця балада Роберта Шумана є переконливим нагадуванням про те, що відвага героя важливіша за падіння.

Базельський чоловічий хор «Männerstimmen Basel» створений колишніми співаками Базельського юнацького хору (Knabenkantorei Basel). Їхній сценічний образ навмисне старомодний: одяг з 20-х років, бриджі, підтяжки, вельветові піджаки. Віртуозне виконання колективом хорової музики визнане на численних міжнародних конкурсах та фестивалях. Зокрема, співочий гурт переміг у категорії «Чоловічий хор» у Всесвітніх хорових іграх у Цинциннаті (США), отримав приз за найкраще виконання сучасного твору у м. Корк (Великобританія) у Міжнародному конкурсі на приз імені Фляйшмана. На Хоровому фестивалі «Cracovia Cantans» у Кракові (Польща) хор «Männerstimmen Basel» одержав гран-прі як Найкращий хор фестивалю та посів перше місце серед чоловічих хорів.
Чернігівські слухачі гідно зустріли хористів і довго не відпускали їх зі сцени, викликаючи на біс.

Координатор культурних програм посольства Швейцарської конфедерації в Україні Оксана Корніцька подякувала глядачам за теплий прийом та висловила вдячність Чернігівському обласному філармонійному центру фестивалів та концертних програм і, зокрема, Академічному симфонічному оркестру «Філармонія» за сприяння в проведенні концерту в Чернігові.

А перед концертом чоловічий хор ознайомився з пам’ятками архітектури і завітав у Антонієві печери. Про таємниці підземних споруд розповідав Олег Васюта, заступник завідувача відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Хористи уважно роздивлялися печери і всюди випробували акустику. У церкві Феодосія Тотемського — найбільшому підземному храмі Лівобережної України — заспівали. Понад 30 чоловічих голосів на глибині 8,5 метрів!

Фото Віктора Кошмала.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *