У Києві завершила роботу унікальна виставка чернігівських ікон
Днями в столиці нашої держави, у Національному музею історії України, завершила роботу унікальна виставка народних ікон «Неба жителі».
На ній були представлені, зокрема, ікони ХІХ століття із фондової збірки Національного архітектурно-історичного заповіднику «Чернігів стародавній».
Національний музей історії України висловив вдячність заповіднику за надані ікони для експозиції, завдяки якій кияни змогли ознайомитися із стародавньою іконою чернігівського краю.
Генеральний директор музею Тетяна Сосновська відзначила: «Виставка користувалася популярністю як серед фахівців стародавньої ікони, так і серед пересічних відвідувачів. За термін експонування виставки – з 23.04 по 22.06 її відвідало понад 2500 осіб». Вона висловила надію на подальшу плідну співпрацю Національного архітектурно-історичного заповіднику «Чернігів стародавній» з Національним музеєм історії України.
На виставці в Києві були представлені Ікони різні за стилем. Організатори презентували образи святого Миколая, Варвари, Ісуса Христа, аби відвідувачі могли побачили, наскільки відрізняється стиль кожного майстра.
На іконах також були зображені Юрій-Змієборець, Святий Чернігівський Феодосій Углицький, Юрій Побєдоносець, Архістратиг Михаїл – покровитель Києва, оздоблений синіми та червоними барвами, які означають, що він воїн небесний.
«Чернігівський регіон крізь призму народного іконопису демонструє свою духовність. Тому не можна ділити цих художників на професійних і непрофесійних, бо всі вони – народні майстри», − відзначив на відкритті експозиції ікон «Неба жителі» відомий мистецтвознавець та дослідник сакрального мистецтва Дмитро Степовик.
Фото із сайту Культура