У Києві відбувся семінар-практикум “Дослідження та реставрація рухомих пам’яток Музейного фонду України”
23 грудня в Національному музею Тараса Шевченка відбувся семінар-практикум на тему: «Дослідження та реставрація рухомих пам’яток Музейного фонду України», присвячений приєднанню держави України до ICCROM.
Семінар проводився Національним науково-дослідним реставраційний центром України за дорученням Національного виконавчого комітету ICCROM, згідно з планом заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Відкриваючи науково-практичний семінар генеральний директор Національного науково-дослідного реставраційного центру України Світлана Стрельникова зазначила, що приєднання України до ICCROM стало суттєвим кроком нашої держави до інтеграції у міжнародне памяткоохоронне співтовариства.
«Ми не тільки вийшли на міжнародний рівень збереження культурної спадщини, а й робимо великий крок для розвитку вітчизняної реставраційної справи і пам’яткоохоронної роботи», – сказала Світлана Стрельникова.
Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко привітала учасників семінару та відзначила важливість цього заходу.
«Збереження рухомої і нерухомої спадщини є визначальною в нашій культурній політиці, але на сьогоднішній день ми маємо зрозуміти, що варто не тільки зберігати, а й вкладати в цей процес новий сенс і активно залучати молодь, для того, щоб збереження культурної спадщини давало наступний розвиток. Саме для молодих фахівців, для формування та розвитку нового покоління памяткоохоронців Україна приєдналась до Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей, проводить майстер-класи та обмін досвідом між країнами», – розповіла під час свого виступу Світлана Фоменко.
Вона також повідомила присутнім про здійсненні Міністерством культури кроки в напрямку вдосконалення та реформування існуючої системи охорони та збереження культурної спадщини України. Так, зокрема, вже розпочата робота по формування електронного реєстру рухомих і не рухомих пам’яток України.
«Наша мета – створити базу, яка б корелювалася з європейськими базами і мала інформацію про походження , стан збереження і загальний стан культурної цінності. Ця робота розпочалася в цьому році, і думаю, що до 2018 року ми вже будемо мати певні позитивні результати», – додала Перший заступник Міністра культури.
Під час наукового форуму відбулося ознайомлення музейної спільноти з можливостями та досвідом роботи українських науковців і художників-реставраторів (на прикладі ННДРЦУ), а також професійна дискусія працівників музейної галузі України щодо шляхів імплементації музейних закладів України в Міжнародний центр вивчення питань збереження та реставрації культурної спадщини.
«Проведення подібних науково-практичних семінарів надзвичайно на часі і дуже важливі для нашої держави, оскільки надають можливість ознайомитись музейній спільноті з досвідом роботи українських науковців й художників-реставраторів, а проведення професійних дискусій – визначити шляхи імплементації музейних закладів України в Міжнародний центр вивчення питань збереження та реставрації культурної спадщини.
Переконаний, що сьогоднішня подія сприятиме популяризації досягнень української школи реставрації та приверне належну увагу музеєзнавців, культурологів та науковців», – сказав Міністр культури України Євген Нищук з нагоди відкриття семінару, присвяченого приєднанню України до ICCROM.
У роботі семінару-практикуму також взяли участь співробітники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»: кандидат історичних наук, завідувач відділу музейної та науково-фондової діяльності Ольга Травкіна і художник-реставратор Олександр Ткач.
За інформацією прес-служби Мінкультури.