У Чернігові відзначили 162-у річницю перепоховання Тараса Шевченка

22 травня біля пам’ятника Тарасу Шевченку на чернігівському Валу зібралися відзначити 162-у річницю перепоховання великого Кобзаря на рідній землі представники Українського інституту національної пам’яті, Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», обласного об’єднання Всеукраїнського Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, обласної організації НРУ та громадськості.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку та за ініціативи заслуженого працівника культури України Миколи Борща заспівали «Заповіт»:

«Як умру, то поховайте

Мене на могилі

Серед степу широкого

На Вкраїні милій..»

«Сєвськ, Глухів, Кролевець, Батурин, Ніжин, Носівка, Бобровиця, Козелець — через ці населені пункти везли труну Тараса Шевченка до Києва і далі до Чернечої гори в Каневі. Вшанування великого українця на всьому скорботному шляху було велелюдним, його знали, любили, віддавали шану… Тобто власне сама подія перепоховання праху великого Кобзаря засвідчила, що попри московське панування і тиск таки існувало та діяло українське суспільство. Суспільство, яке вибухнуло революцією та державотворенням у 1917 році…, а потім було відновлення української держави у 1991 році… І для сучасних Захисників України великий Тарас — пророк, а його заповіти надихають на боротьбу за незалежну Україну проти рашистів», — нагадав Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті в області.

«Україна живе, бореться та перемагає! Ось такий вплив Тараса Шевченка на наше суспільство незалежної держави. Він не ікона, а моральний кодекс та запрошення до дій на благо України! Великий Кобзар у наших серцях — наш сучасник, наш наставник і вірний помічник. Його треба читати та перечитувати, вдумуватися у кожне слово. І це нам допомагає!», заявив Андрій Глухенький, голова Чернігівського міського об’єднання Всеукраїнського Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

«Свідоме відзначення 162-ї річниці перепоховання великого Кобзаря та інших дат, пов’язаних з Тарасом Шевченком, є не тільки виявом шани та любові до нього, а чіткий сигнал всьому світу, ми — Україна!», — зауважив Андрій Лісовий, генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

«Без сумніву, Тарас Шевченко, як і інші національні герої Українського народу, дуже заважають тим, хто любить Україну, але ненавидить українців. Я маю на увазі російський імперіалізм та його п’яту колону в нашій країні. Тому варто в такі пам’ятні дні згадувати, а скільки українських героїв виховано на ідеях, заповітах, творчості Тараса Шевченка. Називати їх. Так, 22 травня — 144-а річниця з Дня народження національного героя України, підступно вбитого ворогом в еміграції, борця за незалежність України у ХХ сторіччі, який не визнав окупації України московськими більшовиками, Симона Петлюри», — підкреслив Сергій Соломаха, громадський діяч, заступник голови обласної організації НРУ.

Олександр Майшев, член Національної спілки журналістів України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *