У Чернігові освячені пам’ятні ювілейні монети із зображенням Катерининської церкви

22-го вересня біля Катерининської церкви у Чернігові відбулося освячення ювілейних монет і конверта із зображенням Катерининської церкви. Монети введені у обіг Національним банком України 18-го вересня та «присвячені церкві, яка є втіленням кращих традицій вітчизняної сакральної архітектури». Про це йдеться у описі на офіційному сайті Національного банку України.

Урочиста презентація ювілейних монет і погашення маркованих конвертів із зображенням собору приурочені до відзначення 1025-річчя Чернігівської єпархії згідно з літописом та проходили у рамках святкування Дня міста Чернігова.

Храм збудовано в стилі українського бароко в пам’ять про героїзм козаків Чернігівського полку, виявлений ними під час штурму турецької фортеці Азов у 1696 році під командуванням полковника Якова Лизогуба. Церква зведена на кошти братів козаків Якова та Семена Лизогубів, освячена у 1715 році.

Монета номіналом 5 гривень виготовлена з металу нейзильбер, вагою у  16,54 г та діаметром 35  мм. Монету випущено тиражем  40000 штук.

На аверсі монети номіналом 5 гривень розміщено:  угорі — малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА; у центрі на тлі дзеркального хрестоподібного плану Катерининської церкви — герб Лизогубів; рік карбування монети 2017 (праворуч); унизу напис — 5/ГРИВЕНЬ, ліворуч на дзеркальному тлі — логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

Монета номіналом 10 гривень вироблена з дорогоцінного металу — срібла (Ag 999) масою 31,1 г та має діаметр 38,6 мм. Тираж цієї монети склав 2500 штук.

На аверсі монети розміщено: угорі — малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА; у центрі на тлі дзеркального хрестоподібного плану Катерининської церкви — герб Лизогубів; рік карбування монети 2017 (праворуч); унизу напис — 10/ГРИВЕНЬ.

На реверсі обох монет зображена одна з візитівок Чернігова — Катерининська церква (вид з висоти пташиного польоту), яка зустрічає гостей міста, також розміщені: праворуч — герб міста, під яким напис ЧЕРНІГІВ, стилізована дорога та написи: КОЗАЦЬКА/КАТЕРИНИНСЬКА/ЦЕРКВА (унизу).

У офіційній інформації НБУ вказана роздрібна ціна ювілейних монет 43 грн та 973 грн відповідно. Також повідомляється про авторів ювілейних монет. Це художники: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій, скульптори: Дем’яненко Анатолій, Дем’яненко Володимир.

За інформацією прес-служби Чернігівської міської ради.

Фото Сергія Чернякова, «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *