У Чернігові на Болдиній горі вшанували Михайла Коцюбинського

25 квітня за ініціативи Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, за участі співробітників Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського, Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» та громадськості на Болдиній горі м. Чернігова відбувся пам’ятний захід з нагоди 109-ї річниці з дня смерті видатного українського письменника та громадського діяча Михайла Коцюбинського (1864-1913).

Представники громадськості поклали квіти до могил Михайла Коцюбинського та його дружини Віри Коцюбинської, які за їх заповітами були поховані у мальовничій і священній місцевості поблизу Антонієвих печер та Іллінської церкви на Болдиній горі м. Чернігова. Ведучий заходу заслужений артист України Олексій Биш, процитував спогади рідного брата письменника Хоми Коцюбинського про останні місяці життя великого Сонцепоклонника.

Перед присутніми виступив Ігор Коцюбинський правнук письменника, учасник російсько-української війни, директор Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського. Він згадав важливі сторінки творчої біографії письменника та розповів, якої шкоди завдали нещодавні березневі російські обстріли музею. Зокрема, десятки ворожих осколків пошкодили меморіальний будинок у якому мешкав письменник.

Андрій Глухенький, завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», голова Чернігівського міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка у своєму виступі нагадав, що Михайло Коцюбинський був ініціатором створення та протягом 1906-1908 рр. першим головою Чернігівського товариства «Просвіта», аж поки представники російської імперської влади не виключили його з «Просвіти» через активне відродження української культури. Просвітянин закликав громадськість продовжувати популяризувати творчість класика української літератури, особливо серед молоді.

Також виступили представники Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко і Сергій Горобець, які відзначили, що потужна праця Михайла Коцюбинського сприяла відродженню української державності та мала значний вплив на учасників національно-визвольних змагань нашого народу у 1917-1921 рр. Окрім того, до присутніх звернувся громадський діяч та поет Юрій Соколов, який наголосив на необхідності гідного пошанування видатних українців.

Завершився захід патріотичними віршами у виконанні заслуженого артиста України Олексія Биша та урочистим виконанням всіма присутніми Державного Гімну України.

 

Прес-служба Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Фото Олександра Дульцева

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *