Старовинна музика у Борисоглібському соборі

Вже стає доброю традицією проведення у Чернігові мистецького проекту «Старовинна музика в стародавньому місті». Вперше він був представлений у вересні 2016 року й став одним з основних заходів, присвячених Дню міста. Наступного року, у травні 2017, цей проект відбувся в рамках Фестивалю класичної музики під відкритим небом.

Заступник начальника управління культури та туризму Чернігівської міської ради Світлана Власенко розповідає: впродовж двох років учасниками з трьох міст – Чернігова, Львова та Києва, було представлено кращі зразки європейської старовинної музики. Це неординарний захід, який найкращим чином може вдихнути живу атмосферу у відомий архітектурний фасад Чернігова й акцентувати, що наше місто було і залишається частиною європейської культури, – розказує вона.

Цього року Фестиваль старовинної музики проходив 5 і 6 травня. У перший день у сквері імені Богдана Хмельницького відбувся концерт на якому прозвучали твори європейських композиторів XVI–XVIII століть у виконанні чернігівського KlarnetKvartet «Bagatelle», Івана Євтушенка (лютня), Божени Корчинської (сопілка). Спеціальний гість проекту цього року – Бернгард Гофштьоттер (м. Відень, Австрія) – номінант премії International Classical Music Awards з концертом для барокової гітари.

Наступного дня – старовинна музика лунала у стародавньому Борисоглібському соборі, пам’ятці архітектури ХІІ століття. Фахівці вважають його одним з найкращих акустичних залів Чернігова.

У храмі виступали Божена Корчинська (м. Львів), KlarnetKvartet «Bagatelle» та Ансамбль духових інструментів під керівництвом Р.Олещенка (м. Чернігів), Іван Євтушенко та Анна Дмитрук (м. Чернігів).

Бажаючих послухати концертну програму було чимало, чернігівці аплодували артистам. Особливо зачарувала поціновувачів музики віртуозна гра на стародавньому щипковому інструменті – лютні.

Фото Сергія Чернякова, «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *