Моніторинг температурно-вологісного режиму пам’яток архітектури Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»

Моніторинг температурно-вологісного режиму пам’яток архітектури Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»Актуальність теми зумовлена потребою вдосконалювати науково-обґрунтовану основу дослідження. Його метою є аналіз підходів і методів встановлення та підтримання оптимальних параметрів відповідного внутрішнього середовища в приміщеннях пам’яток архітектури. Download Now!

Читати далі...

Хранителі пам’яті

Хранителі пам’ятіЙдеться про Миколу Омеляновича Макаренка (04.02.1877 — 04.01.1938)  та Петра Дмитровича Барановського (09.02.1892 — 12.06.1984). Певна частина життя цих людей була пов’язана не просто з Черніговом, а саме з його древньою архітектурою. Download Now!

Читати далі...

Художниця з феноменальним талантом Тетяна Яблонська

Художниця з феноменальним талантом Тетяна Яблонська24 лютого 2017 року виповнюється 100 років з дня народження української художниці-живописця з феноменальним талантом Тетяни Нилівни Яблонської — авторки сотні робіт різних жанрів та стилів: від імпресіоністичних пейзажів до психологічних портретів. Download Now!

Читати далі...

Чернігівський архієпископ Василій (Богоявленський) (1867-1918)

Чернігівський архієпископ Василій (Богоявленський) (1867-1918)Василій Дмитрович Богоявленський народився в родині священика 13 лютого 1867 р. (за новим стилем) у селі Старе Сеславіно Козловського повіту Тамбовської губернії. Download Now!

Читати далі...

Архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський, митрополит Тобольський і всього Сибіру Іоанн Максимович

Архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський, митрополит Тобольський і всього Сибіру Іоанн МаксимовичУ 2016 році виповнилося 365 років від дня народження та 100 років з нагоди канонізації архієпископа Чернігівського і Новгород-Сіверського, митрополита Тобольського і всього Сибіру Іоанна Максимовича. Download Now!

Читати далі...

Опанас Филимонович Шафонський — вчений, епідеміолог, державний діяч, історик

Опанас Филимонович Шафонський — вчений, епідеміолог, державний діяч, історикІм’я Опанаса Филимоновича Шафонського (24.12.1740—27.03.1811 рр.) добре відоме широкому колу дослідників та шанувальників історії Чернігово-Сіверщини як автора ґрунтовної праці, що має скорочену назву «Черниговского наместничества топографическое описание». Download Now!

Читати далі...

Постать в історії України (до 370-річчя з дня народження гетьмана Івана Скоропадського)

Постать в історії України (до 370-річчя з дня народження гетьмана Івана Скоропадського)Гетьман Іван Скоропадський знакова постать в історії України. Звичайно, аналізуючи та порівнюючи його діяльність, серед інших представників керівництва Гетьманщини, можна підкреслити основні досягнення та звершення цієї людини в українській політиці початку XVІІІ століття. Життєвий шлях І. Скоропадського був тісно пов’язаний з Чернігівщиною. Download Now!

Читати далі...

Димитрій Ростовський — проповідник, історик, богослов

Димитрій Ростовський — проповідник, історик, богослов9 грудня 2016 р. виповнюється 365 років від дня народження Димитрія Ростовського — церковного діяча, вченого, письменника і проповідника, історика і богослова, агіографа, митрополита Ростовського і Ярославського. Він займає одне з блискучих місць в колі вчених, які розповсюджували справу просвітництва, розпочату Петром Могилою. Людина, яка блискуче поєднувала любов до просвітництва з […]

Читати далі...

Олексій Комеч — один з перших дослідників Спаського собору

Олексій Комеч — один з перших дослідників Спаського собору8 серпня 2016 року виповнилося б 80 років від дня народження Олексія Ілліча Комеча. Він був непересічною особистістю. Це Людина, яка пройшла шлях від звичайного лаборанта до директора Державного науково-дослідного інституту реставрації та директора Інституту мистецтвознавства. Download Now!

Читати далі...