Провідні китайські художники милувалися архітектурними шедеврами стародавнього Чернігова

14 травня у Чернігів завітала делегація провідних художників і каліграфів Китайської академії живопису та каліграфії. Серед них — віце-президент Китайської академії живопису та каліграфії Алан Юй, відомі живописці Ван Цзя Сюнь, Цінь Лун та Вань Хун Вей.

Гостей супроводжував проректор з наукової роботи Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Остап Ковальчук.

Плече братського народу

Днями, 11 травня, Китайська академія живопису та каліграфії спільно з Національним музеєм Тараса Шевченка за сприяння Посольства України в КНР, Посольства КНР в Україні, Інституту Конфуція Київського національного лінгвістичного університету та Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури організували престижну міжнародну виставку «Нев’януча слава. Шана Тарасові Шевченку» за участю відомих українських і китайських художників, яка відкрилася у Києві в Національному музеї Тараса Шевченка. В експозиції вперше були представлені ілюстрації до творів Кобзаря інтерпретовані митцями східної культурної традиції, у яких глибинні і тонкі нюанси творчості великого українського поета органічно інтегрувалися у канони традиційного живопису та каліграфії.

Також у форматі виставки відбулася презентація нової збірки поезії Тараса Шевченка китайською мовою у перекладі відомого літературознавця Ге Баоцюаня, до якої увійшло 139 поетичних текстів Кобзаря. Це перше видання українського класика в Китаї за часів незалежності України.

Остап Ковальчук відзначив, що китайські художники чудово розуміють події, які зараз відбуваються в Україні: боротьба, кров, Шевченко…  «По суті — це плече братського народу. Тому, що погодьтеся: в Україні невизначеність, в Україні війна і вони за свої кошти видають шикарний альбом, якого не було по суті за всю історію українсько-китайських відносин», — наголосив мистецтвознавець.

Китайські митці ознайомилися з історією та культурою Чернігова

У Чернігові науковці розповіли китайським художникам про визначні пам’ятки архітектури міста та його історію. Гості милувалися місцевими краєвидами і спорудами.

У Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відбулася зустріч із керівництвом музейної установи, головою обласного відділення Національної спілки письменників України Ольгою Конечною, директором Чернігівської дитячої художньої школи Марією Рибіною-Ткач. Генеральний директор заповідника Юрій Соболь розказав гостям про основні напрямки діяльності установи, головну увагу він зосередив на питанні збереження архітектурного середовища в Чернігові.

Ольга Конечна презентувала та подарувала китайській делегації унікальне видання — «Чернігівську Шевченкіану». Книга було ініційована обласним відділенням Національної спілки письменників України на відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Проект здійснено спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою ім. В. Короленка. Видання проілюстрована роботами більш як тридцяти художників і майстрів народної творчості Чернігівщини, малюнками Кобзаря, написаними у нашому краї, сучасними світлинами пам’ятників Тарасу Шевченку в нашій області.

Віце-президент Китайської академії живопису та каліграфії Алан Юй презентував чернігівцям ілюстровану збірку поезій Кобзаря китайською мовою «Нев’януча слава. Шана Тарасові Шевченку». Над перекладом віршів працював відомий літературознавець Ґе Баоцюань. До книги увійшло 139 поетичних текстів Кобзаря. Це перше видання українського класика в Китаї за часів незалежності України.

Гості на запрошення Марії Рибіної-Ткач відвідали дитячу художню школу і поспілкувалися із майбутніми митцями.

Творча зустріч китайських митців та чернігівських музейників відбулася відповідно угоди про співпрацю Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури з Національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній».

Сергій Черняков, «Чернігів стародавній».

2

3

4

5

6

7

8

9

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *