Про рік Японії в Україні: «Браво, Інгрід Фудзіко!»
85-літня піаністка Інгрід Фудзіко Хеммінг займається своєю професією майже 70 років. Її вітали оплесками на багатьох світових сценах. Вона випустила кілька «золотих дисків». А нещодавно з успіхом виступила на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних программ, пише у газеті «Голос України» Василь Чепурний.
«Вона народилася у сім’ї шведського архітектора і японської піаністки — звідси таке незвичне поєднання Заходу і Сходу в її прізвищі та імені.
У Чернігів Фудзіко Хеммінг прибула на запрошення художнього керівника і головного диригента академічного симфонічного оркестру «Філармонія» Миколи Сукача. А сам концерт відбувся за сприяння Посольства Японії в Україні, диригував українським оркестром професор консерваторії із Осаки Міцунобу Такая.
Чернігівська публіка також тепло вітала секретаря Посольства Японії в Україні з питань культури Хошіно Ючі, який говорив українською і захоплювався стародавнім містом над Десною. Пані Інгрід Фудзіко грала етюди Фредеріка Шопена і Ференца Ліста, а у концерті для фортепіано № 2 Ференца Ліста майстерно виконала соло. Її руки вражали пластикою і володінням інструментом виконала соло. Її руки вражали пластикою і володінням інструментом», — зазначає журналіст.
«Отже, Чернігів усерйоз сприйняв оголошений Президентом Петром Порошенком Рік Японії в Україні — і філармонійний центр, і заповідник «Чернігів стародавній» провели низку заходів, присвячених японській культурі», додає Василь Чепурний.
Вже протягом кількох років, у рамках культурного обміну між Україною та Японією, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» співпрацює з Українсько-Японським культурним центром, а також із Посольством Японії в Україні.
Цього року, у заповіднику «Чернігів стародавній» проведено низку заходів у рамках Року Японії в Україні. Зокрема, у червні відбулося відкриття виставки японської гравюри «Світ кабукі». У презентації унікальної експозиції взяв участь секретар з питань культури Посольства Японії в Україні Хошіно Юічі. Виставка презентувала одне з виняткових явищ японського і світового мистецтва — японську гравюру укійо-е.
На головному фото: японська піаністка Інгрід Фудзіко; на фото внизу: світлини із виставки японської гравюри «Світ кабукі».