Про архітектурно-археологічні дослідження залишків Петропавлівської церкви ХVІІ ст.

«У 1676 р. за архімандрита Іоаннікія Галятовського на території Єлецького монастиря розпочалось будівництво Петропавлівської церкви з трапезною. Це був перший мурований храм Чернігівщини, споруджений після монгольської навали.


У ХІХ ст. будівля трапезної почала руйнуватись і її переробили на консисторію. Під час ІІ Світової війни вона перетворилась на руїни внаслідок бомбардування. До сьогодні від великої колись споруди збереглись лише рештки одного невеликого приміщення», — повідомляє на сторінці facebook Олена Черненко, кандидат історичних наук, доцент Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка.

«Архітектурно-археологічні дослідження збережених нижче рівня сучасної поверхні залишків трапезної здійснювались у 2013 р. Серед іншого були досліджені і залишки Петропавлівської церкви – однонавної, з гранчастою апсидою. Як з’ясувалось, після перебудови трапезної на консисторію вівтар храму розібрали та засипали річковим піском, однак в апсиді досі вціліла основа престолу.
По завершенню робіт пам’ятка була законсервована – засипана грунтом до кращих часів…», — зазначає дослідниця.

Додамо, що археологічні дослідження на території Єлецького монастиря проводилися згідно програми затвердженої Чернігівською обласною радою на 2013-2020 роки. Її метою є отримання всебічної об’єктивної наукової інформації для забезпечення оптимальних умов використання історико-культурного потенціалу області, а також проведення дієвих заходів охорони, консервації, реставрації і музейного використання пам’яток археологічної спадщини, введення здобутих матеріалів до наукового обігу.

В археологічних дослідженнях у 2013 році на території Єлецького монастиря брали участь і наукові співробітники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Фото Олени Черненко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *