Верховний Суд підтвердив, що УПЦ МП не має права користуватись чернігівським Спасо-Преображенським собором
Історичне рішення від 26 листопада 2024 року – щойно Ухвалою Верховного Суду України у складі Касаційного господарського суду відмовлено у задоволенні позову управлінню Чернігівської єпархії УПЦ у праві користування Спасо-Преображенським собором, ХІ ст. Провадження у справі за позовом управління Чернігівської єпархії УПЦ до Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» було відкрито ще 22.03.2023 року, судові засідання […]
Запрошуємо на виставку «Доба Гетьманщини в постатях!»
Запрошуємо Вас цікаво і доступно дізнатися про Гетьманщину! Чому важливо знати і розуміти Гетьманщину? Бо це один із найважливіших етапів українського державотворення, бо кожен з нас, промовляючи «всі ми браття козацького роду!» усвідомлюємо себе нащадками козаків!
Великі сини українського народу
Діяльність українських гетьманів значною мірою визначила розвиток української державності в усіх її проявах у XVII – XVIIІ ст. Важливу роль на цьому шляху відіграла освіченість та інтелектуальність окремих керманичів.
«Чернігів стародавній»: Микола Точицький оглянув унікальні пам’ятки заповідника та визначив кроки щодо їх збереження
13 листопада Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький відвідав Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній».
Презентація покажчика “З глибини віків” на Всеукраїнській конференції
6 листопада у Навчально-науковому інституті історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського Національного університету “Чернігівський колегіум” імені Т. Г. Шевченка відбулася Всеукраїнська наукова конференція, присвячена 1000-літтю створення Чернігівського князівства.
З 4 листопада змінюється графік роботи для відвідувачів та вартість екскурсійного обслуговування
Шановні відвідувачі! З 4 листопада 2024 року Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» змінює графік роботи для відвідувачів.
Міжнародна наукова конференція «Історико-культурна спадщина: Русь-Україна-Європа»
24 жовтня у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відбулася Міжнародна наукова конференція «Історико-культурна спадщина: Русь-Україна-Європа», присвячена актуальній і нагальній у сьогоднішньому вимірі тематиці – показати тяглість історії України, її масштабність та тисячолітній і багатогранний зв’язок з Європою та світовою спільнотою.
Лімітовану серію марок, присвячену Чернігову, презентували у Спасо-Преображенському соборі (відео)
«Виготовляється спеціальний штемпель, що діє один день, і він зазначає цю подію погашенням марки на конверті.», – Анна Філон, територіальна менеджерка управління філателістичної та маркованої продукції.
«Новгород-Сіверські історичні читання»
4 жовтня в Новгород-Сіверському музеї-заповіднику «Слово о полку Ігоревім» відбулися ІІ Новгород-Сіверські історичні читання. У них взяли участь науковці з Чернігова, Глухова, Ніжина, Батурина, Шостки та Новгорода-Сіверського.
Долучайтесь до гарної справи! Кому потрібна чоловіча традиційна сорочка з давнього домотканого полотна?
“У мене гарна новина для вас, друзі! Поширення вітається! Встигніть до 1 жовтня! Кому потрібна чоловіча традиційна сорочка з давнього домотканого полотна, вишита й пошита в кращих традиціях Куделі?”, — пишуть активісти творчої майстерні Kudelya Ірина Бугера та Юлія Любенко.