На стародавньому дитинці відбувся ІІ Чернігівський історичний фестиваль

30 вересня у Чернігові на території стародавнього дитинця відбувся ІІ Чернігівський історичний фестиваль.

У його відкритті взяли участь: виконуюча обов’язки першого заступника голови обласної держадміністрації Ю.Свириденко; директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Олександр Левочко, консул торгово-економічних відносин посольства Греції Дмітріус Петро Паулос, голова грецької спільноти братів «Зосимів» міста Ніжина – Лариса Зойко.

Ведучий фестивалю – керівник Чернігівського клубу історичної реконструкції «Князь Чорний», співробітник Чернігівського міського Центру туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю – Олег Ярошенко.

Цього року у фестивалі взяли участь представники з Норвегії, Ісландїї, Бельгії, Польщі, Республіки Білорусь та семи областей України (Дніпропетровська, Київська, Миколаївська, Одеська, Херсонська, Чернівецька та Чернігівська). Під звуки стародавньої музики відбулися поєдинки воїнів, зокрема, лаву на лаву, кулачні бої.

Вперше була презентована виставка археологічних досліджень 2017 року на території Валу. Серед експонатів: посуд, пружинні ножиці, коштовні каміння та багато іншої інформації про життя Чернігова у ХІІ-ХІV століттях. Розкопки проходили на виконання «Обласної цільової програми археологічних досліджень у Чернігівській області на 2013–2020 рр.», за сприяння Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Замовник досліджень: Чернігівський обласний історичний музей імені В.В. Тарновського.

У них брали участь наукові співробітники заповідника і студенти Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка.

Чернігівці також мали змогу побачити, як у давні часи плавили скло і виготовляли намисто.

Для чернігівців та гостей міста були представлені різноманітні видання: книги про історію Чернігова, його пам’ятки та легенди, буклети, брошури.

Захід проходив у рамках Міжнародного дня туризму з метою популяризації тисячолітньої історичної спадщини міста Чернігова.

Фестиваль відбувся за підтримки: Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської міської ради, Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Організатори: Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної держадміністрації; Навчально-науковий інститут історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського.

Фото Сергія Чернякова, «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *