Міністерство юстиції України зареєструвало збірник наукових праць «Чернігівські старожитності»
7 листопада 2022 року збірник наукових праць «Чернігівські старожитності», як друкований засіб масової інформації, зареєстрований Міністерством юстиції України. Днями отримане відповідне свідоцтво. Засновник видання: Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній».
Сфера розповсюдження збірника: загальнодержавна. Категорія читачів: науковці, пам’яткознавці, історики, працівники музеїв, архівних установ, науково-дослідних і навчальних закладів, краєзнавці. Програмні цілі збірника: публікація статей з історії України та всесвітньої історії, історіографії, археографії, джерелознавства, пам’яткознавства, музеєзнавства.
Збірник «Чернігівські старожитності» видається за підсумками наукових конференцій з 2009 року. Вперше він був зареєстрований у 2012 році, як спільне видання Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» та Центру пам’яткознавства Національної академії наук України і Українського товариства охорони пам’яток та культури. Проте, у 2020 році діяльність Центру пам’яткознавства була припинена, тож виникла необхідність реєстрація збірника «Чернігівські старожитності» одним засновником − Національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній».
Цього року буде видано десятий номер збірника наукових праць. Його підготовлено за результатами наукової конференції «Історико-культурна спадщина: виклики та перспективи» (організатор: Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній»), яка відбулася 25-26 листопада 2021 року. На конференцію було подано понад 30 доповідей. Її учасники — науковці з різних регіонів України: Києва, Чернігова, Запоріжжя, Батурина, Чигирина, Шостки (Сумщина), Бережан (Тернопільщина). Тематичні напрями роботи конференції: теоретико-методологічні основи; культурна спадщина як носій історичної пам’яті; архітектурні та археологічні пам’ятки: проблеми, нормативно-правова база, шляхи збереження та використання; музейна справа та музейна практика.
8-9 грудня в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» заплановано провести наукову конференцію «Карнабідівські читання». Надійшло понад 25 заявок з різних регіонів України для участі в читаннях.
«Карнабідівські читання» були започатковані у 2013 році, відтоді видано 5 збірників наукових праць. На першому етапі мета конференції була привернути увагу до пам’яткоохоронної та краєзнавчої діяльності на Чернігівщині в ХІХ — на поч. ХХІ століть, а також питання збереження старожитностей Чернігова, відновлення пам’яток архітектури та історії Чернігово-сіверського краю. Проте, з часом зросла увага до цих читань і вже на них порушуються, зокрема, питання збереження пам’яток з різних областей країни.