Чернігівці рятують затоплені видання з бібліотеки ім. Короленка

З миру по нитці. Працівники Центрального парку культури та відпочинку і обласної ради допомагають обласній бібліотеці ім. Короленка врятувати затоплений книжковий фонд.

Близько 30 тисяч книжок та архівних випусків газет намокли під час суботньої зливи. Серед них — газетні випуски, датовані роками Другої світової війни, збережені в єдиному екземплярі.

Наталія Хольченкова – депутат міської ради, говорить – «Тут найкращі умови для того, щоб вони просушувались. Тут вітерець, холодок. Немає того палючого сонця».

На лавах у глядацькій залі Літнього театру розклали підшивки газет, які намокли під час суботньої зливи. Це архівні випуски, збережені в єдиному екземплярі. Під час зливи в обласній бібліотеці Короленка намокли близько 30 тисяч книг.

Люди вирішили об’єднатися для того, аби допомогти працівниками читальні врятувати книжковий фонд. На сушці є газети, видані ще за років Другої світової війни.

Працівники Центрального парку культури та відпочинку постійно перегортають сторінки, щоб вони краще просушувались. Перегортають і заодно підчитують. Вимальовується ціла історія. Доки одна партія газет підсихає, до театру привозять ще. Розкладають на вільні місця.

Допомогти врятувати матеріали взялись і працівники обласної ради. Вони влаштували сушку на технічному поверсі приміщення. Ольга Ванжула – начальник відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю обласної ради пояснює, що вчора працівники бібліотеки передали їм 35 підшивок газет для просушки.

Інна Аліференко – директор обласної бібліотеки ім. Короленка каже, що їм потрібна фізична допомога. Зараз люди прийшли і допомагають. «Нам не вистачає рукавиць. Нам уже допомагають з транспортом, щоб всі книжки відвозити в організації які будуть їх просушувати».

За інформацією Чернігівської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України.

У просушуванні газет і книг обласної бібліотеки ім. Короленка взяли участь численні заклади культури Чернігова, зокрема, працівники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *