Чернігівське радіо видало книгу про історію міста

Видання підготовлено за результатами програми «Проста історія», яка лунала в ефірі суспільного мовлення регіону UA Українське радіо «Чернігівська хвиля». Команда телеканалу залучила істориків, які доступною мовою розповіли про історію нашого краю, щоб люди могли по-справжньому зрозуміти Чернігів.

Книга нового формату. До неї увійшли шість програм, об’єднаних єдиною темою – всі вони оповідають про Чернігів. Їх можна і прочитати, і прослухати, якщо скористатися QR-кодом.

Видання доповнене цікавими ілюстраціями, відеосюжетами та інтерв’ю, які теж приховані за QR-кодами. Таким чином, у кожному розділі книги більше цікавинок ніж у відповідній програмі. Як пише команда телеканалу у передмові: «Цю книжку можна читати, слухати й дивитися». Тобто вона створена з любов’ю до Чернігова.

Автор видання – кандидат історичних наук Володимир Пилипенко, у книзі використані фотографії журналіста радіо Андрія Соколова, а дизайн обкладинки зробив Дмитро Койдан.

Про найдавніший період міста, його заснування розповідає Олена Черненко, кандидат історичних наук, доцент Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка, керівник археологічних досліджень у Чернігові та Новгород-Сіверському.

Про чернігівську князівську династію оповідає Олег Васюта, історик та археолог, науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Тему печерних монастирів на Чернігівщині розкриває Тетяна Новик, історик та археолог, науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Про таємниці головної площі міста Чернігова розказали: Олена Черненко та Сергій Леп’явко, доктор історичних наук, професор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Один із розділів книги присвячений чернігівській козацько-дворянській родині Лизогубів. Цю тему розкриває Тетяна Луговська, завідувачка філії «Садиба родини Лизогубів» Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського.

Про становлення Чернігова в перше десятиліття радянської влади, тобто в 1920-ті роки, розказує Інна Непотенко, кандидат історичних наук, молодша наукова співробітниця Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Таким чином, у новоствореному сучасному виданні викладена історія Чернігова: від його зародження – до періоду старого міста, тобто початку ХХ століття. Книга вийшла накладом 1000 примірників і вже зацікавила багатьох поціновувачів старовини, бажаючих почитати і послухати про рідне стародавнє місто.

Сергій Черняков, «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *