Чернігівська археологічна експедиція на стародавньому Дитинці
21 червня 2016 року на території стародавньої міської фортеці-дитинця розпочалися науково-дослідні роботи Чернігівської археологічної експедиції Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка.
Роботи організовано на виконання «Обласної цільової програми археологічних досліджень у Чернігівській області на 2013–2020 рр.», за сприяння Чернігівського обласного історичного музею імені В.В.Тарновського та Національного історико-архітектурного заповіднику «Чернігів стародавній».
У них беруть участь співробітники та студенти-практиканти першого курсу Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського. На меті робіт – дослідження залишків давньої забудови Чернігова, одного з головних вітчизняних історико-культурних центрів. Роботи на території колишньої фортеці триватимуть до середини липня.
Минулого року, під час досліджень фортеці Чернігівською експедицією, було виявлено численні археологічні комплекси (житлові, господарські та виробничі споруди), отримано колекцію різноманітних артефактів Х – початку ХІХ ст. Серед знахідок слід відзначити унікальну ювелірну форму кінця ХІІ ст. із зображенням птаха та дракона для виготовлення браслетів-наручів. У цьому році археологи також сподіваються на цікаві відкриття.
Джерело: Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка