«Чернігів стародавній» взяв участь у дипломатичному прийнятті посольства Японії

6 грудня генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Юрій Соболь та заступник генерального директора з наукової та культурно-просвітницької роботи Алла Доценко взяли участь у дипломатичному прийнятті посольства Японії з нагоди національного свята — Дня народження імператора.

Згідно Конституції Японії імператор є «символом Держави і єдності народу, здобувши свою позицію з волі народу, якому належить суверенна влада». Саме тому День народження імператора є національним святом і святкується всією японської нацією. Цього року імператор Японії відсвяткував свій 83-й День народження.

Захід відвідало багато поважних гостей: представники Уряду України, співробітники університетів та дослідницьких закладів, представники громадських організацій, дипломатичних місій та японських компаній, які спілкувались та обмінювались думками щодо подальшого поглиблення дружніх відносин між Україною та Японією.

Вже протягом кількох років, у рамках культурного обміну між Україною та Японією, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» співпрацює з Українсько-Японським культурним центром.

У виставкових залах заповідника експонувалися, зокрема, вироби найвідоміших сучасних японських митців та ремісників.

Значною популярністю користувалися серед чернігівців майстер-класи зі створення ікебани, демонстрація чайної церемонії та одягання японського вбрання — кімоно.

У травні 2016 року у Національному заповіднику «Чернігів стародавній» відкрилася оригінальна виставка «Японія — Україна: традиції культури». В експозиції були представлені родові емблеми японських родин — мон, камон — це картинки, вписані в уявне коло, зміст яких різноманітний. Відвідувачі мали нагоду ознайомитися з японською каліграфією. У мініатюрі можна було подивитися архітектуру буддистських монастирів та святилищ Японії, які занесені до світової спадщини ЮНЕСКО. Центральне місце на виставці займали ляльки. Адже, вважається, що їх такої кількості, як в Японії немає ніде в світі. Недаремно цю державу називають «Країною 10000 ляльок».

Наступний рік в Україні оголошений роком Японії, тож маємо надію на продовження співпраці із цією далекосхідною країною.

Підготував Сергій Черняков, «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *