«Чернігів стародавній» до 25-річчя незалежності України

До 25-ї річниці проголошення незалежності України Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» запланував дві виставки.

16 серпня о 14.00 у приміщенні Колегіуму (на Валу) відкриється оригінальна виставка майстрині з Донеччини Людмили Огнєвої «Вишиття видатних українців».

В експозиції буде презентована лише частина її вишиваних робіт — те, що друзям Огнєвої вдалося врятувати й вивезти з окупованої території. Кожен цикл робіт — чудове знаряддя просвітництва. Розповіді майстрині про вишиття можна слухати без кінця — вони вражають глибиною знань, пронизані любов’ю до материнського національного ремесла, батьківської землі. Свій досвід вона намагається передати молоді, збирає навколо себе таких же небайдужих і талановитих патріотів.

Людина незламної вдачі, цілеспрямована й невтомна трудівниця, пані Людмила після вимушеного переселення з рідного Донецька до Києва продовжує активну творчу діяльність. Вона розшукує, вивчає та власноруч відтворює на полотні вишиті мініатюри, узори рушників та вишиванок видатних українців.

Людмила ОГНЄВА — за освітою радіофізик, за покликанням громадська діячка, журналістка, дослідниця й майстриня. Голова Донецького відділу «Союзу Українок», заступник директора громадського музею «Смолоскип», що кілька останніх років був острівцем українства в обласному центру, а нині залишився в окупованій «ДНР».

Пані Людмила є лауреатом V Всеукраїнського конкурсу «Український вишитий рушник» і міжобласного (Донецьк-Луганськ) конкурсу «Жінка Донбасу — 2007». У різний час була натхненницею та організатором кількох клубів народної творчості в Донецьку,  таких як «Світлиця», «Чарівниця».

13555813_1217936191572397_1538257367_o

Не менш цікавою є виставка картин художника Анатолія Мельника «Мамайчуки». Її намічено відкрити напередодні відзначення 25-річчя незалежності України.

«Герої картин Мамайчуки — це сьогоднішні українці, нащадки відомого козака Мамая; без прикрас, як їх відчуває автор. Вони постали перед потужними соціальними проблемами та деформаціями. Але незважаючи ні на що, Мамайчуки не втрачають любові до життя.

«Це іронія до певних типажів українців та суспільних ситуацій, у які вони потрапляють. Але мені здається, я маю на неї право як українець та як громадянин. Врешті-решт, питання корупції, нещирості, зради, життя не за законом є вічними та властиві усім суспільствам в усі часи», — розповідає талановитий художник Анатолій Мельник.

Анатолій Мельник — член-кореспондент Національної академії мистецтв України, народний художник України, член Національної спілки художників України, 12 років (до  квітня 2012 р.) очолював Національний художній музей України.

На фото: майстриня Людмила Огнєва та її вишиття; «Мамайчуки» і художник Анатолій Мельник у Херсонському художньому музеї.

12102015_30

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *