Билися на мечах посеред міста

Третій історичний фестиваль у Чернігові пройшов на Дитинцю – історичному центрі древнього міста. Наче ожили часи перших століть міста – конкурента Києва: по Валу розгулювали в старовинних одежах та обладунках варяги, голландці, ляхи, русичі, германці. Історичні реконструктори приїхали з Норвегії, Польщі, Німеччини – зі ста учасників історичного фестивалю третина були іноземцями.

Проте, як розповів організатор фестивалю Олег Ярошенко, до участі у фестивалі допустили не всіх бажаючих – треба було мати одяг і обладунки, ідентичні зображуваним часам. Скажімо, одяг повинен бути з льону чи конопель і, до того ж, домотканим. Навіть ґудзики і ті повинні відповідати знайденим археологами.

Учасники фестивалю билися на мечах, кували залізо, стріляли з лука – все було так видовищно, особливо для дітей. Грала волинка.

Як наголосив у вітальному слові генеральний директор Національного архітектурно–історичного заповідника «Чернігів стародавній» Юрій Соболь, у Чернігові перетиналися шляхи різних народів і культур, тут пролита кров воїнів різних країв і епох. Тому такі фестивалі потрібні для кращого розуміння історії і не повторення її помилок.

Джерело: Василь Чепурний, “Голос України”

Фото Людмили Ясновської.

Організатор ІІІ Чернігівського фестивалю історичної реконструкції: Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА. Фестиваль проведено за сприяння Національного архітектурно–історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *