Археологічні розкопки на території Окольного граду в Чернігові

Продовжуються археологічні дослідження біля першої музичної школи ім. С.В. Вільконського (територія Окольного граду м. Чернігова). Вже виявлено понад 500 артефактів, залишки забудови різних періодів.

З 20 серпня до участі в дослідженнях долучилися науковці Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Роботи на згаданій території проводить ДП НДЦ «Охоронна археологічна служба України» ІА НАН України спільно з археологами Чернігівського національного університету. Керівник розкопок: Олена Черненко, кандидат історичних наук, доцент кафедри археології, етнології та краєзнавчо-туристичної роботи університету.

Часу на археологічні дослідження виділено небагато, тож науковцям доводиться працювати і у вихідні та святкові дні. На цій території заплановано спорудження прибудови до першої музичної школи.

Як вже повідомлялося, під час археологічних досліджень виявлено залишки щільної міської забудови Х-ХІІІ та ХVІІ-ХVІІІ ст. та численний речовий інвентар цього часу: уламки скляних браслетів, грузила, пряслиця, ножі тощо.

Олена Черненко розповідає: «Найбільш цікаві знахідки (підвіска із зображенням святого воїна, хрестик, металеві та скляні каблучки тощо) походять зі згорілих споруд кінця ХІІ – початку ХІІІ ст. Рештки загиблих людей та знайдені там само вістря стріл дозволяють засвідчити, що пожежа сталася внаслідок військового конфлікту. Скоріш за все, це була одна з відомих за літописами княжих усобиць. За літописними свідченнями “люті бої” чернігівців з дружиною Данила Галицького відбулися взимку 1234 –35 рр. Як розповідає Галицький літопис, у цей час Данило “попленил все Черниговские страны, воевал от Крещения до Вознесения”».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *