Анна Коваленко: В області є умови для залучення туриста, створення цікавого турпродукту, покращення туристичної інфраструктури та залучення інвестицій
17 лютого на розширеній нараді, яку проводила голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко, обговорили стан туристичної інфраструктури області, можливості для її покращення та проєкти, які допоможуть розкрити туристичний потенціал регіону.
На переконання очільниці області, Чернігівщина має потужний туристично-рекреаційний потенціал: сусідство із столичним регіоном та насичена історія відкривають перед галуззю значні перспективи.
Втім, в.о. директора Департаменту культури і туризму Людмили Замай звернула увагу на вагомі недоліки в цій сфері, що не дають туристичному напрямку розвиватися в повному обсязі. Була презентована наочна таблиця, що відображає відповідність 13 найважливіших туристичних об’єктів Чернігівщини головним показникам сприяння комфорту відвідувачів.
Червоним кольором в таблиці зазначені пункти, що не задовольняють сучасні потреби туриста, жовтим – задовольняють частково та зеленим – ті, які відповідають критеріям зручності. Завдяки цій таблиці стає зрозуміло, що більшість з них не відповідають навіть мінімальним сучасним вимогам. Так, на під’їздах до більшості локацій відсутні дороговкази (а подекуди й впорядковані під’їзди), комфортні вбиральні, немає мобільного зв’язку та доступу до Wi-Fi.
– Туристична галузь має низку проблем. Наше завдання – створити якісні умови, завдяки яким турист захотів би не лише до нас приїхати, а й затриматися на декілька днів, порекомендувати друзям та повернутися до нас знову, – зауважила голова адміністрації.
Окремо зупинились на непристосованості частини локацій до потреб людей із обмеженою здатністю до пересування.
– Вони є повноцінними громадянами нашого суспільства і повинні мати належний рівень доступу до культурної спадщини. Забезпечення зручних умов для маломобільних груп населення – це один із критеріїв на шляху України до Європейського Союзу, – наголосила Анна Коваленко.
Основні пріоритетні завдання, на які керівництво облдержадміністрації спрямує зусилля для подальшого розвитку туристичної галузі:
– розвиток сучасної туристичної інфраструктури за рахунок залучення інвестиційних та грантових коштів. Крім іншого, це передбачає й поліпшення стану дорожнього покриття на автомагістралях, якими проходять туристичні маршрути області;
– посилення промоції туристичного потенціалу регіону, зокрема під час міжнародних та регіональних спеціалізованих заходів та поширення інформації про туристичний потенціал області через сучасні інформаційні ресурси;
– підтримка розвитку перспективних для регіону видів туризму, зокрема фестивального або подієвого об’єднання зусиль органів влади, місцевого самоврядування, представників бізнесу та громадських організацій щодо вирішення проблемних питань туристичної сфери.
– Ми повинні чітко розуміти, що від того, як буде розвиватись сфера туризму, значною мірою залежить економічний стан як окремих територій області, так і держави в цілому. На даному етапі в області є умови, щоб зосередитись на залученні внутрішнього туриста, створюючи конкурентний цікавий турпродукт, з покращеною туристичною інфраструктурою та залученням інвестицій, – підсумувала Анна Коваленко.
За інформацією Чернігівської ОДА