Виставка «Шлях воїна — один на двох» у Чернігові. Відео

Міжнародний благодійний фонд «Фонд Олександра Фельдмана» підтримав і всебічно забезпечив проведення виставки у Чернігові «ШЛЯХ ВОЇНА – ОДИН НА ДВОХ»: козацька та самурайська зброя із зібрання Музею Фельдмана (FELDMANFAMILYMUSEUM).

18 травня у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній», у рамках нового історико-просвітницького проекту Міжнародного благодійного фонду «Фонд Олександра Фельдмана», відкрилася надзвичайно цікава та оригінальна за своєю концепцією виставка, де в єдиному просторі (в двох виставкових залах) були представлені давні самурайські мечі та безцінні реліквії козацької доби, предмети озброєння та персні-печатки, що належали представникам козацької старшини та навіть гетьманам. Усі 77 експонатів походять із зібрання Музею Фельдмана.

Виставка пройшла в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній»і явила рідкісну можливість поєднати такі несхожі, на перший погляд, соціокультурні явища та військові традиції, як козацтво і самурайство.

Виставку «ШЛЯХ ВОЇНА – ОДИН НА ДВОХ»особистовідкрив відомий український колекціонер та меценат, Народний депутат України Олександр Фельдман. Промовляючи слово на честь відкриття виставки в Чернігові, Олександр Борисович наголосив на тотожності явищ козацтва і самурайства.

Саме це несподіване порівняння допомагає пізнати й гідно оцінити власну українську культурно-історичну спадщину, побачити її в контексті світової історії, засвідчити неминуще значення моральних цінностей — мужності, честі, патріотизму, самопожертви.

Генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»Юрій Соболь на відкритті виставки щиро подякував меценату Олександру Фельдману за його самовіддану, подвижницьку діяльність та патріотизм.

А Олексій Артюхін, директор музею FELDMANFAMILYMUSEUM, наголосив, що головною метою цієї виставкової діяльності є підвищення державної самооцінки України шляхом вивчення суспільством багатющої козацької спадщини.

На відкритті також був присутній міський голова міста Чернігова та Чернігівський міський військовий комісар, який наголосив на неабиякій важливості популяризації української козацької спадщини в контексті розвитку і посилення патріотизму, любові до Українита в свою чергу подякував за відкриття виставки і надзвичайно цікаві та корисні експонати.

Під час завершення урочистої частини до Олександра Фельдмана підійшов маленький хлопчик, який зізнався, що хоче бути козаком. Отак разом з хлопчиком-козачком меценат і колекціонер Олександр Фельдман запросив присутніх переглянути експонати виставки, а сам звернув увагу на унікальні стародруки, які були представлені у центральній залі.

Після урочистої частини численні відвідувачівиявили неабияку увагу до експонатів виставки з музею FELDMANFAMILYMUSEUM. Протягом кількох годин курсанти та офіцери Академії Державної пенітенціарної служби, школяріта вчителі Чернігова і навіть Києва, дорослі й діти — всі з непідробним інтересом милувалися унікальністю експонатів виставки.

Серед представленої в експозиції самурайської зброї — оповиті легендами, вишукано оздоблені мечі та ножі зі старовинними клинками, викуваними кращими японськими майстрами. Найдавніші із них датовані першою половиною XV ст., коли українське козацтво тільки-но зароджувалося.

У козацькому розділі поруч із шаблями, ятаганами, ножами, кинджалами, наконечниками списів і рогатин, келепами та чеканом відвідувачі побачили старшинські символи-відзнаки — перначі, шестопер, срібний пояс, а також персні-печатки, або сигнети середини XVI — початку XVIII ст., без яких неможливо уявити ані українського гетьмана, ані представника козацької старшини високого рангу. В очах власника та його оточення такі речі набували сакрального значення; вони передавалися у спадок та з часом перетворювалися з сімейних реліквій на історичні символи цілої України.

Кожен із цих унікальних предметів цікавий і як витвір зброярського мистецтва, і як геральдична пам’ятка, і як раритет, пов’язаний з долями конкретних людей, історичних постатей та з минулим України.

Виставка у Чернігові стала другою в рамках нового історико-просвітницького проекту Міжнародного благодійного фонду «Фонд Олександра Фельдмана», а перша — протягом майже двох місяців (з 10 березня до 8 травня 2016 року) експонувалася у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві.

Виставка працює за адресою: м. Чернігів, вул. Преображенська, 1, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» (Вал, «Колегіум»). 

Найближчим часом експонати із зібрання Музею Фельдмана (FELDMANFAMILYMUSEUM) відвідають Дніпропетровськ, Харків, Львів, Запоріжжя.

Джерело: ukrpress

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *