Помер визначний чернігівський археолог Володимир Коваленко

24 жовтня 2016 року, на 63 році життя, помер визначний чернігівський археолог Володимир Коваленко.

Він відкривав минуле заради майбуття. 26 жовтня Чернігів попрощався з видатним вченим і педагогом Володимиром Коваленком. Учні та колеги відділи йому шану в стінах Чернігівського педуніверситету – закладу, з якого він почав шлях в науку і в якому виховав кільканадцять поколінь українських археологів.

Володимир Коваленко народився 10 квітня 1954 року у Семенівці Чернігівської області.

У 1976 році закінчив Чернігівський педагогічний інститут імені Тараса Шевченка.

Упродовж 1978–1986 років працював науковим співробітником, завідуючим відділом охорони та вивчення археологічних пам’яток Чернігівського історичного музею.

У 1983 році захистив кандидатську дисертацію «Походження літописних міст Чернігово-Сіверської землі» в Інституті археології АН УРСР.

З 1986 року старший викладач, доцент, завідуючий кафедрою історії СРСР і УРСР Чернігівського державного педагогічного інституту ім. Т.Г. Шевченка.

У 1988–1990 роках доцент кафедри історії СРСР і УРСР. З червня 1990 року — доцент кафедри історії та археології України.

Впродовж 1991–1993 років навчався в докторантурі Інституту археології НАН України.

У 1994–1999 рр. — завідувач кафедри археології та українознавства Чернігівського педагогічного інституту імені Т. Г. Шевченка.

З вересня 1999 року по жовтень 2011 року — завідувач кафедри історії та археології України Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, з листопада 2011 року — доцент цієї кафедри.

Працював науковим співробітником у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній».

У 2009 році за Указом Президента України, був нагороджений, за вагомий особистий внесок у створення Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» в м. Батурин, соціально-економічний розвиток Чернігівської області, збереження історичної спадщини Українського народу — орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Обстежив понад 500 археологічних пам’яток Чернігівщини, організовував і керував експедиціями в Новгороді-Сіверському, Батурині, Шестовиці, Любечі. Автор понад 300 наукових статей з історії і археології давньоруських міст.

Колектив Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» висловлює глибокі співчуття рідним та близьким Володимира Коваленка. Вічна пам’ять і земля пухом…

За інформацією svoboda.fm, chodtrk.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *